Historisch Plaatjesalbum van de voormalige gemeente Vries: Een Blik op het Verleden

pastedGraphic.png

Tijdens het Bonifatius Festival in juni werd met veel enthousiasme aangekondigd dat de Historische Vereniging Oud Vries, in samenwerking met Plus Koetsier, een bijzonder project lanceert: een uniek historisch plaatjesalbum. Dit album, dat op 13 oktober verschijnt en gratis is te krijgen bij € 15,== aan boodschappen, neemt je mee op een boeiende reis door de geschiedenis van de voormalige gemeente Vries – van de vroegste ontstaansgeschiedenis tot aan de gemeentelijke fusie in 1998

 De afgelopen maanden heeft een toegewijde werkgroep van vrijwilligers en bestuursleden met veel zorg en passie gewerkt aan dit project. Uit duizenden foto’s en documenten is een selectie gemaakt van de meest betekenisvolle beelden. Het resultaat is een prachtig en rijk geïllustreerd album dat niet alleen feiten en verhalen vertelt, maar ook de visuele geschiedenis van onze dorpen op een levendige manier tot leven brengt. Omdat er een maximum zat aan het aantal bladzijden en plaatjes, moest er zorgvuldig gekozen worden – de kunst van het weglaten. Juist daardoor bevat het album de állerbeste foto’s en verhalen die ons verleden zo mooi zichtbaar maken.

Het album is opgebouwd uit negen overzichtelijke hoofdstukken: Ontstaan van de Gemeente Vries, Boerenleven, Horeca, Middenstand, Kerken, Onderwijs, Ambachten en Nijverheid, Evenementen en Tradities en Overig. Niet alleen Vries zelf komt aan bod, maar ook de andere dorpen uit de voormalige gemeente zijn ruim vertegenwoordigd. Daarmee is dit album een waardevol naslagwerk én een prachtig verzamelobject voor iedereen die zich verbonden voelt met onze streek.

 Wat dit project extra leuk maakt, is dat het album gevuld kan worden met maar liefst 216 fotostickers. Deze stickers ontvang je gratis bij de boodschappen bij Plus Koetsier: voor elke tien euro aan boodschappen krijg je een zakje met vier stickers. Zo wordt boodschappen doen niet alleen een dagelijkse bezigheid, maar ook een kans om samen met familie en vrienden de geschiedenis van onze dorpen te ontdekken. Kinderen én volwassenen beleven er plezier aan: samen uitpakken, plakken en ruilen om het album compleet te maken.

We zijn enorm trots op dit resultaat en nodigen iedereen uit om mee te doen. Het album is niet alleen een feest van herkenning voor wie hier geboren en getogen is, maar ook een prachtige kennismaking voor nieuwe inwoners en liefhebbers van de rijke Drentse historie. Mis deze kans niet, want het album zal ongetwijfeld een waardevol collectors item worden.

En natuurlijk hoort bij een plaatjesalbum ook het verzamelen en ruilen. De kans bestaat dat je dubbele stickers krijgt of dat je net dat ene plaatje mist. Daarom wordt er ook een ruilbeurs georganiseerd waar jong en oud elkaar kunnen ontmoeten om de laatste ontbrekende plaatjes te bemachtigen. Een gezellige activiteit die de geschiedenis nóg dichterbij brengt.

Kortom: doe je boodschappen bij Plus Koetsier in Vries en spaar mee! Terwijl je geniet van verse producten en goede service, werk je tegelijkertijd aan een uniek en blijvend aandenken aan de geschiedenis van onze gemeente.